Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to wyjątkowa forma zasłon okiennych.

W zależności od ogólnego wystroju pomieszczenia, wyboru tkaniny, rolety rzymskie nadają wnętrzu odpowiedni charakter i klimat – od zwiewnego, romantycznego, po pełen elegancji profesjonalizm. 😉

Troszkę wiedzy technicznej – czym właściwie jest roleta rzymska i czym różni się od standardowych rolet? Tkanina w roletach rzymskich zamocowana jest na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym, a podczas podnoszenia fałduje się. Fałduje się?! Raczej niewskazane, chcemy by materiał ładnie się zwijał i był gładki. Otóż właśnie w roletach rzymskich w tych fałdach jest cała ich atrakcja. Jak to wygląda? Zobaczcie:

fot. M.Sasińska

Efektowne, prawda?

Na rynku obserwujemy coraz większe zainteresowanie roletami rzymskimi. W naszej firmie od kilkunastu lat mamy je w ofercie, stale rozszerzamy zasób tkanin.

Obecnie mamy około 16 kolekcji, bogatych w wybór kolorów i cały czas je poszerzamy. Poniżej kilka przykładów, w fantazyjnych kompozycjach. 😊

fot. M. Sasińska
fot. M. Sasińska
fot. M. Sasińska

Opracowaliśmy również nowy cennik – inny sposób wyceny, korzystniejszy dla naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Jeszcze warto wspomnieć o pewnej nowości – wprowadziliśmy silniki do rolet, w tym również do rolet rzymskich. System Motion, o którym piszemy na naszej stronie http://www.eureka.tychy.pl/silniki.html, można zastosować również w roletach rzymskich.

Heimtextil Frankfurt 2019 – „Toward Utopia”

„W stronę Utopii” – taki tytuł nosiła wystawa poświęcona trendom na rok 2019/2020. Utopia? Według Słownika Języka Polskiego to nierealny ideał szczęśliwego społeczeństwa, utwór fantastyczny opisujący życie idealnej społeczności, pomysł niemożliwy do zrealizowania, mrzonka.

Coś nierealnego, fantastycznego, niemożliwego do zrealizowania.
Patrząc na samą wystawę, faktycznie utopia to dość dobre określenie. Zapraszam do zobaczenia fotorelacji.

Roletowe nuty

Dziś krótko o pewnej historii, historii muzycznej. Troszkę z przymrużeniem oka – żaluzje i rolety jako bohaterowie piosenki.

Za oknem pogoda niezbyt optymistyczna, ale odrobina muzyki może poprawić ten dzień.

Zacznijmy czymś spokojnym, raczej melancholijnym. Czyli akurat na dziś.

Kortez obecnie ma sporo fanów. Ale czy ktokolwiek zrócił uwagę na nasze branżowe słowko?? 😉 Posłuchajcie i wychwyćcie sami.

Kolejne piosenki będą nieco powrotem do przeszłości.

Zaczynamy od…

Szybko spuszcza żaluzje… – i słowa pasujące, i tytuł w sam raz, w końcu mamy listopad 😉

A teraz …Filipinki:

„W wielkim sklepie z zabawkami, pełnym wystrojonych lal, nocą dziś, za żaluzjami
chce arlekin wydać bal”.  Chyba najstarsza piosenka, której dziś posłuchamy – z 1964 roku. I już mamy słowo żaluzje. Ale więcej o historii żaluzji i rolet – w innym wpisie. Dziś króluje muzyka 🙂

Posłuchajmy następnej piosenki, bardziej współczesnej i energicznej, na pobudzenie:

Chyba wszystkim znana piosenka. Szczerze mówiąc, była to jedyna piosenka „z branży”, którą znałam, zanim zaczęłam dzisiejszy wpis.

Jeszcze dwie piosenki tym razem nawiązujące do rolet, a nie do żaluzji ;-):

„Raz mi się podobał pewien poeta, co tak głośno recytował,  aż spadła roleta” – cóż, trzeba pamiętać o dobrym mocowaniu rolet 😉

Na koniec zagadka:

„Gdzie wertykale i żaluzje” – kto użył takich branżowych słów w swojej piosence???

Miłego słuchania 🙂

 

 

 

 

Barwy jesieni na oknie

W tym roku mamy piękną jesień. Można zaobserwować piękne barwy, czerpać z nich wiele inspiracji. Inspiracji w ubiorze, kuchni, wystroju wnętrz, okien.

Barwy jesieni – czyli? Żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy, szary, zielony, bordowy, musztardowy, fioletowy. Ogólnie rzecz biorąc – są to kolory ciepłe, dodające energii – tak bardzo potrzebnej przed zimą. Jesienna pogoda niestety nie zawsze sprzyja naszemu samopoczuciu, ale kolory – owszem, wynagradzają wszystkie jesienne smutki.

Moim ulubionym kolorem z tych jesiennych to wszelkie odcienie czerwieni.

Czerwony  to kolor pobudzający. Podobno niewskazany do pokoików dziecięcych, ale w miejscu pracy może by się przydał 😉 Ten kolor pobudza nas do działania, przyspiesza, wskazany jest dla osób przemęczonych. Nieco podobne działanie przypisuje się barwie pomarańczowej i żółtej. To kolory energetyczne, wyzwalające pozytywne myśli. Żółty dodatkowo sprzyja lepszemu skupieniu.

fot. Rawpixel.com; Monika Sasińska

fot. Johannes Plenio; Monika Sasińska

fot. Element5 Digital; M. Sasińska

Brązy są bardziej uspokajające, stabilizujące. Odcienie zieleni również mają działanie kojące, a przy tym to bardzo optymistyczny kolor. Kolor nadziei…

fot. Rawpixel.com; M. Sasińska

fot. Daria Nepriakhina; M. Sasińska

fot. Marina Pershina; M. Sasińska

Szary to najbardziej neutralny kolor z tych jesiennych. Po „szaleństwach” innych barw on po prostu wycisza. W zasadzie współgra z każdym innym kolorem, pasuje do wszystkiego. I w odpowiednim towarzystwie wcale nie jest smutny.

fot. Johannes Plenio; Ylanite Koppens; Monika Sasińska

Te wszystkie kolory tworzą piękne zestawienie, również w dekoracji okna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jesień wcale nie jest straszna ani przygnębiająca 🙂

fot. Melissa Maples; M. Sasińska

fot. M. Sasińska

fot. Johannes Plenio; M. Sasińska

fot. Sasha • Instagram.com/sanfrancisco; M. Sasińska

Witaj

 

F.P.H.U. EUREKA Bogdan Kosiński posiada wieloletnie doświadczenie w branży technik osłonowych i dekoracji okna:  rolety, żaluzje poziome i pionowe, rolety plisowane, rzymskie, rolety w kasetach, rolety typu Twins.

Na blogu będziemy dzielić się z Państwem nowościami w branży, obecnymi trendami, wszystkim co dotyczy dekoracji okien i nie tylko.